پوکر

سری مسابقات جهانی پوکر

معرفی مسابقات جهانی پوکر

مسابقات مطرح دنیا در رشته‌های مختلف همیشه با هیجان و توجه زیادی همراه هستند. وقتی این مسابقات قرار است شروع شوند، از مدت‌ها قبل، طرفداران آن رشته و خبرگزاری‌ها به پیشواز می‌روند و شور و حال  وصف‌ناپذیری را به‌وجود می‌آورند. یکی از مسابقاتی که همه ما از دیدنش لذت می‌بریم، مسابقات جام جهانی فوتبال است که هر چهارسال یکبار برگزار می‌شود. این مسابقه از تمام دنیا بیننده دارد و به‌زعم طرفداران فوتبال، بزرگ‌ترین و مهم‌ترین مسابقه فوتبال محسوب می‌شود. از قالب فوتبال که جدا شویم و برویم سراغ پوکر، می‌بینیم که مسابقه‌ای بزرگ و معتبر مثل جام جهانی فوتبال، برای بازی پوکر هم برگزار می‌شود. سری مسابقات جهانی پوکر (WSOP) معتبرترین مسابقات پوکر در دنیا شناخته می‌شود. این مسابقات از لاس‌وگاس شروع شد و به تمام جهان رسید. در این بخش می‌خواهیم شما را به سال 1970 ببریم و سپس با سری مسابقات جهانی پوکر به کل قاره‌ها سفر کنیم.

قوانین سری مسابقات جهانی پوکر چیست؟

قوانین سری مسابقات جهانی پوکر چیست؟
قوانین سری مسابقات جهانی پوکر چیست؟

سری مسابقات جهانی پوکر (World Series of Poker) که به WSOP معروف است، بزرگترین رویداد در زمینه بازی‌های پوکر بوده که سالانه بزرگان این عرصه را دور یکدیگر جمع می‌کند تا با تازه‌واردها، به رقابت بپردازند. سری مسابقات جهانی پوکر آن‌قدر پیشرفت کرده که در تمام نقاط دنیا این رویداد برگزار می‌شود و چشمان علاقه‌مندان به بازی پوکر را به خود جلب می‌کند.

ما در این بخش از مقالات پرادومگ به‌سراغ سری مسابقات جهانی پوکر رفته‌ایم تا ببینید در این رویداد بزرگ و شگفت‌انگیز چه می‌گذرد. با ما همراه شوید.

نوشته های مشابه

تاریخچه سری مسابقات جهانی پوکر WSOP

تاریخچه مسابقات جهانی پوکر
تاریخچه مسابقات جهانی پوکر

سرآغاز شروع سری مسابقات جهانی پوکر به سال 1970 برمی‌گردد. جایی که Benny Binion هفت‌نفر از نامداران عرصه پوکر را به تورنمنت Horseshoe Casino  واقع در لاس‌وگاس دعوت کرد. آن‌موقع امکانات کم بود و خبری از دوربین‌های فیلمبرداری برای ثبت اولین سری مسابقات جهانی پوکر نبود. نبود دوربین و عدم حضور خبرگزاری‌ها، باعث شد این مسابقات در سکوت خبری برزگزار شوند. اما با این تفاصیل، هیچ چیز نتوانست جلوی اولین سری مسابقات جهانی پوکر را بگیرد.

 

مکان برگزاری اولین سری مسابقات جهانی پوکر WSOP

لاس‌وگاس مسابقات پوکر
لاس‌وگاس مسابقات پوکر

شاید باورش کمی سخت باشد اما اولین مکان برگزاری سری مسابقات جهانی پوکر در یک آلاچیقی در لاس‌وگاس بود؛ یک شروع رویایی و خاطره‌انگیز برای رشته‌ای که امروزه زرق‌وبرق سالن‌های محل برگزاری مسابقات WSOP چشم هر انسانی را به‌خود خیره می‌کند. سری مسابقات جهانی پوکر از سال 2004 مکان جدیدی را به خود دید. این مسابقات از لاوس‌گاس به نوادا مهاجرت کرد و هرساله بزرگترین و چهره‌ترین پوکربازان دنیا را به خود می‌بیند.

همانطور که در مقدمه هم ذکر کردیم، سری مسابقات جهانی پوکر بسیار پیشرفت کرده است. این مسابقات از سال 2007 به سایر قاره‌ها و کشورها هم کشیده شده است. قاره‌هایی مثل اروپا، آسیا، منطقه اقیانوس آرام، آمریکا و آفریقا، همه‌وهمه این مسابقات شکوهمند و خیره‌کننده را به خود می‌بینند.

جالب است بدانید در سال 2019 نزدیک به 90 رویداد برگزار شد که 15 تای آن در اروپا بود. این موضوع نشان از اهمیت WSOP داشته که روزبه‌روز به طرفداران و شرکت‌کنندگان آن افزوده می‌شود.

اسپانسر و حامی مالی این مسابقات “Caesars Entertainment Corporation ” است.

قواعد سری مسابقات جهانی پوکر WSOP

قواعد سری مسابقات جهانی پوکر WSOP
قواعد سری مسابقات جهانی پوکر WSOP

همانطور که در بخش‌های قبلی هم به آن اشاره کردیم، سری مسابقات جهانی پوکر به‌شدت گسترش یافته و این گسترش فزاینده‌ای که هرساله با آن مواجه هستیم، ضرورت‌هایی را می‌طلبد. این ضرورت‌ها باعث می‌شود قوانینی وضع شود که بتوان بهتر و راحت‌تر این رویداد بزرگ جهانی را اداره کرد.

ما در ادامه به این قوانین و مقررات اشاره کرده‌ایم. ممنون که با پرادومگ همراه هستید.

ثبت نام در مسابقات پوکر WSOP

ثبت نام پوکر
ثبت نام پوکر

اولین و اساسی‌ترین قانونی که در سری مسابقات جهانی پوکر وضع شده، پیرامون ثبت نام است. این قانون بدین‌صورت است که افراد زیر 21 سال حق ثبت نام و ورود به مسابقات را ندارند. سایر افراد باید احراز هویت کنند که 21 یا بالاتر از 21 سال دارند. قانون دیگری که پیرامون ثبت نام وضع شده این است که افراد حاضر در مسابقه، اجازه ندارند دوبار ثبت نام کنند.

نحوه ثبت نام در مسابقات WSOP به دو صورت انجام می‌گیرد: حضوری و آنلاین.

حضوری: در این شیوه از ثبت نام، شرکت‌کنندگان می‌بایست با توجه به شرایطی که میزبان مشخص کرده، با خود وجه نقد، ویزا و مسترکارت، دیسکاور یا آمریکن اکسپرس داشته باشند.

آنلاین: کسانی که می‌خواهند به صورت آنلاین ثبت نام کنند، باید یک حساب فعال Cesar Rewards  و یک حساب Bravo Poker Live داشته باشند. همچنین باید اطلاعات ویژه‌ای را در سایت Bravo Poker Live ارائه دهند.

تقویم برگزاری سری مسابقات جهانی پوکر

تقویم برگزاری سری مسابقات جهانی پوکر
تقویم برگزاری سری مسابقات جهانی پوکر

قوانینی که پیرامون تقویم برگزاری مسابقات WSOP وجود دارد این است که میزبان و برگزارکننده مسابقات می‌توانند زمان و محل برگزاری را با اطلاع قبلی به مقامات مربوطه، تغییر دهد. همچنین میزبان این حق را دارد که درصورت بروز نقص فنی یا بروز تخلف یا تقلب، مسابقات را لغو کند.

برخی از قوانین سری مسابقات جهانی پوکر

برخی از قوانین سری مسابقات
برخی از قوانین سری مسابقات
  • در مسابقات WSOP رعایت انصاف و حق شرکت‌کنندگان در اولویت قرار دارد.
  • زبانی که برای مسابقات استفاده می‌شود، زبان انگلیسی‌ست.
  • از اصطلاحات همگانی باید استفاده شود. اصطلاحات حرفه‌ای باید به ساده‌ترین شکل استفاده شود.

اگر می‌خواهید با اصطلاحات پوکر آشنا شوید، به بخش اصطلاحات پوکر را یک‌جا یاد بگیرید مراجعه کنید.

  • تمامی دستگاه‌های ارتباطی و تلفن‌های همراه شرکت‌کنندگان و ناظران میزها می‌بایست خاموش باشد.
  • شرکت‌کنندگان می‌توانند دستگاه‌های پخش‌کننده موسیقی همراه داشته باشند. اما حق ورود دوربین‌های عکاسی و فیلمبرداری را ندارند.
  • هنگام تقسیم کارت‌ها شرکت‌کنندگان می‌بایست روی صندلی‌های‌شان مستقر باشند.
  • سر میزها بحث‌های نامرتبط با بازی اکیدا ممنوع است.

اولین برنده سری مسابقات جهانی پوکر چه کسی بود؟

اولین برنده سری مسابقات جهانی - جانی‌ماس
اولین برنده سری مسابقات جهانی – جانی‌ماس

اولین برنده مسابقات WSOP جانی‌ماس بود. او توانست نام خود را به‌عنوان اولین قهرمان تاریخ WSOP ثبت کند. او دو بار دیگر، یک‌بار در سال دوم این مسابقات و بار دیگر در سال 1974 قهرمان این رقابت‌ها شد.

آشنایی بیشتر با سری مسابقات جهانی پوکر WSOP

ما در مقاله‌ای جداگانه و در بخش” مسابقات پوکر جهانیWSOP چیست؟ ” مفصل‌تر به بحث سری مسابقات جهانی پوکر WSOP پرداخته‌ایم. شما می‌توانید به مراجعه به این بخش، اطلاعت جدیدتر و ناب‌تری در خصوص این مسابقات به‌دست آورید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
X
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x