پوکر

مسابقات پوکر جهانیWSOP چیست؟

معرفی مسابقات پوکر در سطح جهانی

دیدن مسابقات جهانی همیشه یک هیجان وصف‌ناپذیری به همراه داشته است. تقابل انگیزه‌های مختلف برای دست‌یابی به جایزه اصلی، یک مسابقه را به‌شدت دیدنی و خاطره‌انگیز می‌کند. این مسابقات زمانی داغ‌تر می‌شوند که به مرحله نهایی برسند. آن موقع است که باید دید چه کسی می‌تواند حرفه‌ای‌تر از اندوخته‌هایش بهره ببرد. این هیجان عجیب‌وغریب، در مسابقات پوکر هم جریان دارد. با این تفاوت که علاوه‌بر استفاده از مهارت، باید دید شانس با کدام بازیکن بیشتر یار است. جوایزی که در پایان مسابقات پوکر اهدا می‌شود، هر جنبنده‌ای را وسوسه می‌کند! به همین خاطر خیلی از افراد برای شرکت در این مسابقات، خودشان را از مدت‌ها قبل آماده می‌کنند. در این بخش می‌خواهیم سری به معتبرترین مسابقه پوکر یعنی WSOP بزنیم و ببینیم این تورنمنت معتبر و جهانی، از کجا شروع شد و چه عاملی باعث اعتباربخشیدن به آن شد. اگر اهل اطلاعات عمومی هستید، این بخش را از دست ندهید.

مسابقات پوکر جهانیWSOP چیست؟

مسابقات پوکر جهانی WSOP
مسابقات پوکر جهانی WSOP

 

نوشته های مشابه

مسابقات چهانی پوکر همان محفلی‌ست که آدم‌های متفاوت با اهداف مختلف دور یکدیگر جمع می‌شوند و بر سر بزرگترین جوایز نقدی دنیا شرط‌بندی می‌کنند. همانطور که در ورزش فوتبال، با وجود مسابقات متعدد، جام جهانی بزرگترین و معتبرترین تورنمنت محسوب می‌شود؛ در بازی پوکر هم با وجود مسابقات متفرقه، مسابقه WSOP از اعتبار بیشتری بهره‌مند است.

مسابقه پوکر World Series Of Poker (WSOP) در سال 1970 شروع شد. سالی که حتی تعداد ناچیز میزهای شرط‌بندی و نبود امکانات کافی، باعث نشد اولین قهرمان تاریخ پوکر شناخته نشود. اولین دوره مسابقات پوکر در یک آلاچیق برگزار شد و این شروع دراماتیکی بود برای جهانی‌شدن این بازی شگفت‌انگیز.

پرادومگ مقاله‌ای برای شما آماده کرده تا اگر کسی از شما پرسید مسابقات پوکر چیست، جواب کامل و جامعی داشته باشید. ادامه مطلب را دنبال کنید تا ببینید در این مسابقات چه می‌گذرد.

نبود امکانات در اولین دوره مسابقات پوکر

 اولین دوره مسابقات پوکر
اولین دوره مسابقات پوکر

اولین دوره‌ای که مسابقات پوکر برگزار شد، استقبال خاصی از آن شکل نگرفت. آن روزها مثل الان نبود که کوچکترین رویداد در یک لحظه در تمام دنیا بپیچد. بسیاری از خبرگزاری‌ها و دوربین‌ها از این مسابقه غافل بودند و همین موضوع سبب شد خیلی‌ها از اولین دوره مسابقات پوکر خبر نداشته باشند.

سبک‌های موجود در مسابقات پوکر WSOP

سبک‌های موجود در مسابقات پوکر
سبک‌های موجود در مسابقات پوکر

همانطور که انتظار می‌رود، در این مسابقات از سبک پوکر تگزاس استفاده می‌شود. پوکر تگزاس محبوب‌ترین سبک پوکر بوده که از همان روزها تا به الان، مورد توجه پوکربازان بوده و هست. علاوه‌بر پوکر تگزاس، سبک‌های دیگری مثل پوکر اوماها، پوکر 5 کارته و پوکر 7 کارته در این مسابقات استفاده می‌شود. مسابقات پوکر اوماها پس از پوکر تگزاس، بیشترین داوطلبان را دارد.

اولین برنده WSOP تاریخ

اولین برنده WSOP تاریخ
اولین برنده WSOP تاریخ

جانی‌ماس اولین برنده این تورنمنت بود. او توانست با پیروزی در این مسابقات، نام خود را برای همیشه در کتاب تاریخ پوکر ثبت کند. او توانست در دومین دوره مسابقات و همچنین در سال 1974، دوبار دیگر قهرمان پوکر جهان شود.

در چه زمانی توجه‌ها به مسابقات پوکر WSOP جلب شد؟

مسابقات پوکر
مسابقات پوکر

در سومین دوره‌ی این مسابقات بود که با پا درمیانی ریش‌سفیدهای پوکر و چهره‌های شناخته‌شده، شبکه ورزشی “CBS” این مسابقات را پخش کرد. همزمان با پخش این رویداد، توجه بسیاری از مردم به این بازی جلب شد و توانست طیف مخاطبان پوکر را افزایش دهد. همچنین پخش این تورنمنت کمک زیادی به پیشرفت این مسابقه کرد.

اتفاقات عجیب در  پوکر WSOP

اتفاقات عجیب در مسابقات پوکر WSOP
اتفاقات عجیب در مسابقات پوکر WSOP

در مقالات آموزشی‌ مسابقات همیشه گفته‌ایم که بازی پوکر یک بازی غیرقابل پیش‌بینی است. این گفته‌ی ما در یکی از مسابقات جهانی به حقیقت پیوست. در سال 1979 هال‌فاولر که یک بازیکن تازه‌وارد و آماتور محسوب می‌شد، توانست مقابل نامداران این عرصه قد علم کند و در یک رقابت حیرت‌انگیز قهرمان آن دوره از مسابقات شود. هال‌فاولر مسیر را برای سایر بازکنان آماتور باز کرد.

یکی دیگر از عجایب این مسابقات، حضور شخصی به نام فیل‌هلموث بود. او توانست رکورد بیشترین برد و رکورد بیشترین دریافت دستبند “WSOP” را از آن خود کند. او 15 بار قهرمان پوکر جهان شد.

چهره‌های شناخته شده در مسابقات پوکر

چهره‌های شناخته شده در مسابقات پوکر
چهره‌های شناخته شده در مسابقات پوکر

یکی از ویژگی‌های بازی پوکر این است که از هر قشری طرفدار دارد. وقتی اسامی برندگان دستبند WSOP را مرور می‌کنیم، می‌بینیم نام‌هایی مثل استیو آلبینی، پاتریک بروئل، جنیفر تیلی و ونگ سورنسن که جزو سلبریتی‌ها و ورزشکاران محسوب می‌شدند، در این بین حضور دارند که نشان از محبوب‌بودن بازی پوکر در طیف‌های مختلف دارد.

جوایز مسابقات پوکر WSOP

جوایز مسابقات پوکر WSOP
جوایز مسابقات پوکر WSOP

در ابتدا بن‌بینیون مبلغ ورودی برای این مسابقات را 5 هزار دلار در نظر گرفته بود که پس از یکسال این عدد به 10 هزار دلار افزایش یافت. کسانی که در مسابقات پوکر قهرمان می‌شوند، علاوه‌بر دریافت جایزه نقدی و دستبند، تصویرشان در کلکسیون قهرمانان بینیون قرار می‌گیرد.

بزرگترین تورنمنت پوکر

بزرگترین تورنمنت پوکر
بزرگترین تورنمنت پوکر

بزرگترین و معتبرترین مسابقه پوکر، رویدادWSOP  است که هر ساله در لاس‌وگاس برگزار می‌شود. این مسابقات در سال 2005 برای نخستین‌بار خارج از کازینو بینیون برگزار شد اما برای روزهای پایانی، “Benny’s Bullpen” میزبان این مسابقه شد. در سال 1980 مسابقه “Super Bowl” دومین رویداد مهم و معتبر جهان شناخته شد. بزرگترین تورنمنت پوکر در اروپا European Poker Tour بوده که در سال 2004 توسط جان دولتی تاسیس شد. مسابقات پوکر در اروپا ابتدا در لندن و در سال 2007 برگزار شد و سپس به شهر پاریس منتقل شد.

بزرگترین و معتبرترین تورنمنت پوکر در آسیا، مسابقه تور پوکر در ماکائوست. همچنین بزرگترین تورنمنت در منطقه اقیانوس آرام، متعلق به مسابقه The Crown Australian  است. به این تورنمنت، Aussie Millions هم می‌گویند.

با گسترش اینترنآموزش پوکرت و توجه پوکربازان به پوکر آنلاین، تورنمنت‌هایی در همین زمینه آغاز شد. این مسابقات به دلیل آنلاین‌بودن، توانستند شرایط حضور بازیکنان بیشتری را فراهم کنند. از این رو، مسابقات آنلاین به مراتب بزرگتر و پرجمعیت‌تر از مسابقات زنده شده‌اند. مسابقات جهانی پوکر آنلاین WCOOP و مسابقات FTOPS دو تا از بزرگترین تورنمنت‌های آنلاین پوکر در دنیا هستند.

مسابقات پوکر 2020

مسابقات پوکر 2020
مسابقات پوکر 2020

مسابقات پوکر مثل خیلی از رویدادهای سال 2020 تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا بود. مسابقه WSOP 2020 چندین‌بار به تعویق افتاد تا این که در نهایت در سال 2021 برگزار شد و قهرمان خود را شناخت.

دامین سالس پوکرباز آرژانتینی با قهرمانی در این مسابقات توانست جایزه یک میلیون دلاری به‌همراه دستبند طلای مسابقات پوکر را از آن خود کند. بدین ترتیب پرونده WSOP در سال 2020 بسته شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
X
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x