پوکر

تورنومنت پوکر

تکنیک های برنده شدن در تورنومنت پوکر آنلاین

حضوریافتن در تورنومنت‌های مطرح دنیا، همیشه با رعایت ضوابط و نکات بسیاری همراه است. دلیل این موضوع، حضور افراد حرفه‌ای و همچنین سطح بالای مسابقات است. به همین منظور نمی‌توان انتظار داشت همان‌گونه که در بازی‌های دوستانه می‌توان عمل کرد و پیروز شد، در مسابقات و تورنمنت‌های مهم و جهانی هم به همان‌ شیوه نتیجه گرفت. لذا پیش از شرکت در تورنمنت‌ها باید قوانین و نکات مهم پیرامون آن مسابقه و حریفان احتمالی را مورد بررسی قرار دهید. یکی از مسابقاتی که چندسالی‌ست مورد توجه کاربران اینترنتی قرار گرفته، تورنومنت پوکر است. تورنمنت پوکر آنلاین یکی از جدیدترین رویدادهایی بوده که توانسته بزرگان و تازه‌واردان عرصه بازی پوکر را کنار یکدیگر جمع کند. اتفاقی که در نوع خود بسیار هیجان‌انگیز و وصف‌ناپذیر است؛ خصوصا برای افرادی که به بازی پوکر و بزرگان این رشته، بسیار علاقه دارند. همین موضوع جذاب باعث شد ما در این بخش، به‌سراغ تورنومنت پوکر برویم.

چگونه در تورنومنت پوکر آنلاین برنده شویم؟ [همراه 6 راه حل]

 

تورنومنت پوکر آنلاین
تورنومنت پوکر آنلاین

تورنومنت بازی پوکر امروزه از آن حالت سنتی خود خارج شده و مانند بسیاری دیگر از مسابقات و رویدادهای بین‌المللی، وارد فضای مجازی شده است. تورنومنت آنلاین پوکر، راهی ساده و سریع برای افرادی بوده که می‌خواهند از سراسر دنیا، با نامداران عرصه پوکر به رقابت بپردازند. برای خیلی از علاقه‌مندان به آموزش بازی پوکر، حضور در مسابقه پوکر یک رویا و آرزو بود؛ زیرا برای آن‌ها امکان سفر به آمریکا یا سایر کشورهای اروپایی برای حضور در مسابقات معتبر WSOP فراهم نبود.

نوشته های مشابه

اما حالا می‌توانند در اتاق خود بنشینند و با بزرگان دنیای پوکر، مسابقه دهند. ما در این بخش از مقالات پرادومگ به‌سراغ نکاتی رفته‌ایم که به شما کمک می‌کند در تورنومنت پوکر آنلاین پیروز شوید.

اولین راه برای برنده‌شدن در تورنمنت پوکر آنلاین: یادداشت‌برداری

برنده‌شدن در تورنمنت پوکر آنلاین
برنده‌شدن در تورنمنت پوکر آنلاین

این‌کار مشابه آنالیزکردن در مسابقات ورزشی‌ست؛ با این تفاوت که در مسابقات ورزشی، یک آنالیزور وجود دارد اما در تورنومنت بازی پوکر، شما باید آنالیزور خودتان باشید. لذا ما در ادامه به شما خواهیم گفت که چگونه حریفان خود را تجزیه و تحلیل کنید.

شما در سایت‌های آنلاین پوکر این امکان را دارید تا حریفان خود را با کدهای رنگی، مشخص و مطابق با سبک بازی و نکات مهم دیگر، دسته‌بندی کنید. پس از انجام کدگذاری، شما می‌توانید در هر تورنومنت از اطلاعاتی که از قبل دسته‌بندی کرده‌اید استفاده کنید و با حریفان خود به مسابقه بپردازید.

علاوه‌بر این روش، شما راه دیگری هم برای شناخت حریفان خود در مسابقات آنلاین پوکر دارید. شما با مراجعه به سایت www.officialpokerrankings.com می‌توانید نام حریفان خود را جستجو کنید تا اطلاعات بسیار مفیدی در اختیارتان قرار گیرد. این اطلاعات شامل تعداد بردها، تعداد قهرمانی‌ها، تعداد جوایز، مراحل صعودکرده و بسیاری از اطلاعات مفید دیگر است. شما با این آنالیز می‌توانید با شناخت بهتر و حرفه‌ای‌تری با په تورنومنت پوکر بگذارید.

دومین راه برای برنده‌شدن در تورنمنت پوکر: تشخیص درست در شرط اولیه

تشخیص درست بازی پوکر
تشخیص درست بازی پوکر

شما در تورنومنت پوکر آنلاین قادر خواهید بود میزان استک یا ژتون‌های موجود در بازی را ارزیابی کنید. این ارزیابی باید به شما در تعیین شرط اولیه، کمک بسیاری کند. وقتی استک بازی را محاسبه می‌کنید باید به میانگین آن و تصمیماتی که قرار است روی آن صورت گیرد، به خوبی توجه کنید. ساده‌تر بگوییم: در بازی‌هایی که میزان استک کم است، باید شرط کمی را برای شروع در نظر بگیرید. اما اگر در تورنومنتی قرار دارید که استک سنگین دارد، می‌بایست شرط اولیه خود را بالا در نظر بگیرید.

سومین راه برای برنده‌شدن در تورنومنت پوکر: حضور در یک تورنومنت

حضور در تورنومنت پوکر
حضور در تورنومنت پوکر

داشتن ذهنی آرام و متمرکز برای شروع رقابت‌ها خیلی مهم است؛ اما این موضوع موقعی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که شما به مراحل انتهایی رسیده‌اید و زمان برگشت سرمایه فرا رسیده است. در چنین زمانی باید تمام تمرکز و هدف شما روی همان بازی و میز باشد. اگر وسوسه شوید و بخواهید در تورنومنت‌های دیگر هم شرکت کنید، مطمئن باشید احتمال برنده‌شدن شما در مرحله پایانی، به‌طور چشمگیری کاهش پیدا می‌کند.

چهارمین راه برای برنده‌شدن در تورنومنت پوکر آنلاین: منتظرنماندن

آزموون و خطا در تورنومنت پوکر
آزموون و خطا در تورنومنت پوکر

 

در مسابقه آنلاین پوکر جایی برای تعلل و آزمون‌وخطا نیست. هرگاه در هر دور حس کردید دست خوبی به شما افتاده است، فورا ریز “Raise” کنید. این اشتباه بزرگی‌ست که منتظر افزایش شرط حریفان خود باشید. وقتی دست خوب دارید، به‌سرعت شرط را افزایش دهید تا حریفانتان در لاک دفاعی فرو بروند.

پنجمین راه برای برنده‌شدن در تورنومنت پوکر: حذف عوامل حواس‌پرتی

حذف عوامل حواس‌پرتی در تورنمنت
حذف عوامل حواس‌پرتی در تورنمنت

مسابقات حقیقی پوکر، قوانین سفت‌وسختی از نظر رعایت مقررات داخل سالن دارند. این مقررات برای این است که حواس شرکت‌کنندگان به‌خوبی روی بازی و مسابقه باشد. ازاین‌رو برای آن که بتوانید مثل یک پوکرباز حرفه‌ای، در یک تورنومنت پوکر افتخار کسب کنید، می‌بایست محیطی مثل محیط‌ مسابقات “WSOP” برای خود به‌وجود آورید.

چگونه؟ الان می‌گوییم.

محیطی که قرار است در آن قرار بگیرید تا تورنومنت پوکر آنلاین را شروع کنید، باید عاری از هرگونه عوامل حواس‌پرتی باشد. تلویزیون روشن، موسیقی در حال پخش، اینترنت روشن، نوتیفیکیشن فعال، رفت‌وآمد اطرافیان، نوشیدن و آشامیدن، دریافت پیام و تماس و بسیاری دیگر از عوامل می‌توانند به‌طور کامل حواس شما را از بازی پرت کنند. این موضوع مساوی‌ست با باخت شما.

پس کاری که در چنین شرایطی باید انجام دهید، حضوریافتن در مکانی‌ست که هیچ‌گونه عوامل حواس‌پرتی در آن وجود نداشته باشد. اگر می‌خواهید با خنده و خوش‌گذرانی تورنومنت پوکر را دنبال کنید، باید قول دهید که در زمان حذفتان همچنان لبخند روی لب‌هایتان باقی بماند!

راستی! به مقاله مسابقات پوکر جهانیWSOP چیست؟ بروید تا با معتبرترین مسابقات پوکر جهان آشنا شوید.

ششمین راه برای برنده‌شدن در تورنومنت پوکر: بهره‌وری از زمان استراحت

بهره‌وری از زمان استراحت در تورنومنت
بهره‌وری از زمان استراحت در تورنومنت

پس از هر مسابقه‌ای، یک زمان استراحت به شرکت‌کنندگان داده می‌شود. این استراحت برای این است که بتوانید به ذهن و افکار خود استراحت دهید و برای ادامه مسابقه آماده شوید. پس بدیهی‌ست که در این شرایط باید از محیطی که مدت‌ها در آن مستقر بودید، خارج شوید و به جسم و روح خود، هوای تازه‌ای هدیه دهید. پیشنهاد پرادومگ به شما این است که در چنین شرایطی، در فضای باز قدمی بزنید و تنفس عمیق داشته باشید.

بدترین کار ممکن در زمان استراحت این است که به‌سراغ گوشی بروید و پیام‌هایی که برایتان آمده را جواب دهید؛ یا به اینستاگرام بروید و پست‌ها را بالا پایین کنید. با چنین کاری، شما در دور بعدی تورنومنت پوکر مجبور خواهید بود به دوستانتان خبر شکستتان را مخابره کنید! پس مثل حرفه‌ای‌ها بازی کنید و مثل آن‌ها از زمان‌های استراحتتان به بهترین شکل بهره ببرید.

تورنمنت های رایگان پوکر

تورنمنت های رایگان پوکر
تورنمنت های رایگان پوکر

علاوه‌بر تورنمنت‌های پولی، تورنمنت های رایگان پوکر هم در اینترنت یافت می‌شود. عموما این مسابقات از سطح بسیار پایینی برخوردار بوده و برای کسانی طراحی شده است که در بازی پوکر، به مهارت کافی نرسیده و آماتور هستند. همچنین برخی از افراد به بازی پوکر به چشم یک سرگرمی نگاه می‌کنند. آن‌ها نمی‌خواهند از این طریق درآمدزایی داشته باشند یا سرمایه‌شان را از دست بدهند.

به‌همین‌منظور برای چنین افرادی، تورنمنت های رایگان پوکر طراحی شده تا آن‌ها هم بتوانند جو این مسابقات را تجربه کنند.

اگر اهل پوکر رایگان هستید، ما بخش انواع پوکر رایگان را در دو دقیقه بشناسید را مخصوص خودتان آماده کرده‌ایم. خواندنش را به‌هیچ‌وجه از دست ندهید.

قوانین تورنمنت پوکر

تورنمنت‌های پوکر دارای قواعد و قانون‌هایی هستند که باعث می‌شود این مسابقات به‌شکلی رسمی‌تر، سازمان‌یافته‌تر، منصفانه‌تر و حرفه‌ای‌تر برگزار شود. در همین راستا ما مقاله‌ای را تحت عنوان قوانین سری مسابقات جهانی پوکر چیست؟ تنظیم کرده‌ایم تا شما با مطالعه آن بتوانید با قواعد و قانون‌های موجود در تورنومنت پوکر بیشتر آشنا شوید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
X
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x