پوکر

بررسی تورنومنت پوکر + 3 بهترین تورنومنت پوکر

تکنیک های برنده شدن در تورنومنت پوکر آنلاین

Contents

معرفی تورنمنت پوکر

حضوریافتن در تورنومنت‌ پوکر مطرح دنیا، همیشه با رعایت ضوابط و نکات بسیاری همراه است. دلیل این موضوع، حضور افراد حرفه‌ای و همچنین سطح بالای مسابقات است.

به همین منظور نمی‌توان انتظار داشت همان‌گونه که در بازی‌های دوستانه می‌توان عمل کرد و پیروز شد، در مسابقات و تورنمنت‌های مهم و جهانی هم به همان‌ شیوه نتیجه گرفت.

لذا پیش از شرکت در تورنمنت‌ها باید قوانین و نکات مهم پیرامون آن مسابقه و حریفان احتمالی را مورد بررسی قرار دهید. یکی از مسابقاتی که چندسالی‌ست مورد توجه کاربران اینترنتی قرار گرفته، تورنومنت پوکر است.

تورنمنت پوکر آنلاین یکی از جدیدترین رویدادهایی بوده که توانسته بزرگان و تازه‌واردان عرصه بازی پوکر را کنار یکدیگر جمع کند. اتفاقی که در نوع خود بسیار هیجان‌انگیز و وصف‌ناپذیر است؛ خصوصا برای افرادی که به بازی پوکر و بزرگان این رشته، بسیار علاقه دارند. همین موضوع جذاب باعث شد ما در این بخش، به‌سراغ تورنومنت پوکر برویم.

 

تورنومنت پوکر چیست؟

پوکر چیست ؟

تورنومنت پوکر شامل مسابقاتی‌ست که در آن بازیکنان با بازی پوکر به رقابت می‌پردازند. تورنومنت پوکر می‌تواند از دو بازیکن که دور یک میز بازی می‌کنند (که به آن تورنمنت «Heads-Up» می‌گویند) تا ده‌ها هزار بازیکن دور هزاران میز، متغیر باشد.

برنده تورنومنت پوکر معمولا شخصی‌ست که ژتون‌های بازی را برنده می‌شود و به بقیه شرکت‌کنندگان بر اساس زمان حذف آن‌ها رتبه‌هایی تعلق می‌گیرد.

برای تسهیل این امر در اکثر مسابقات، در طول مدت برگزاری تورنومنت پوکر، blind ها افزایش می‌یابند. برخلاف بازی‌های نقدی، ژتون‌های یک بازیکن در یک تورنمنت را نمی‌توان به پول نقد تبدیل کرد و فقط برای تعیین جایگاه بازیکن استفاده می‌شوند.

 

چگونه در تورنومنت پوکر آنلاین برنده شویم؟ [همراه 6 راه حل]

 

بررسی تورنومنت پوکر + 3 بهترین تورنومنت پوکر
تورنومنت پوکر آنلاین

تورنومنت بازی پوکر امروزه از آن حالت سنتی خود خارج شده و مانند بسیاری دیگر از مسابقات و رویدادهای بین‌المللی، وارد فضای مجازی شده است. تورنومنت آنلاین پوکر، راهی ساده و سریع برای افرادی بوده که می‌خواهند از سراسر دنیا، با نامداران عرصه پوکر به رقابت بپردازند.

برای خیلی از علاقه‌مندان به آموزش بازی پوکر، حضور در مسابقه پوکر یک رویا و آرزو بود؛ زیرا برای آن‌ها امکان سفر به آمریکا یا سایر کشورهای اروپایی برای حضور در مسابقات معتبر WSOP فراهم نبود.

اما حالا می‌توانند در اتاق خود بنشینند و با بزرگان دنیای پوکر، مسابقه دهند. ما در این بخش از مقالات پرادومگ به‌سراغ نکاتی رفته‌ایم که به شما کمک می‌کند در تورنومنت پوکر آنلاین پیروز شوید.

اولین راه برای برنده‌شدن در تورنمنت پوکر آنلاین: یادداشت‌برداری

برنده‌شدن در تورنمنت پوکر آنلاین
برنده‌شدن در تورنمنت پوکر آنلاین

این‌کار مشابه آنالیزکردن در مسابقات ورزشی‌ست؛ با این تفاوت که در مسابقات ورزشی، یک آنالیزور وجود دارد اما در تورنومنت بازی پوکر، شما باید آنالیزور خودتان باشید. لذا ما در ادامه به شما خواهیم گفت که چگونه حریفان خود را تجزیه و تحلیل کنید.

شما در سایت‌ پوکر این امکان را دارید تا حریفان خود را با کدهای رنگی، مشخص و مطابق با سبک بازی و نکات مهم دیگر، دسته‌بندی کنید. پس از انجام کدگذاری، شما می‌توانید در هر تورنومنت از اطلاعاتی که از قبل دسته‌بندی کرده‌اید استفاده کنید و با حریفان خود به مسابقه بپردازید.

علاوه‌بر این روش، شما راه دیگری هم برای شناخت حریفان خود در مسابقات آنلاین پوکر دارید. شما با مراجعه به سایت www.officialpokerrankings.com می‌توانید نام حریفان خود را جستجو کنید تا اطلاعات بسیار مفیدی در اختیارتان قرار گیرد.

این اطلاعات شامل تعداد بردها، تعداد قهرمانی‌ها، تعداد جوایز، مراحل صعودکرده و بسیاری از اطلاعات مفید دیگر است. شما با این آنالیز می‌توانید با شناخت بهتر و حرفه‌ای‌تری با په تورنومنت پوکر بگذارید.

دومین راه برای برنده‌شدن در تورنمنت پوکر: تشخیص درست در شرط اولیه

تشخیص درست بازی پوکر
تشخیص درست بازی پوکر

شما در تورنومنت پوکر آنلاین قادر خواهید بود میزان استک یا ژتون‌های موجود در بازی را ارزیابی کنید. این ارزیابی باید به شما در تعیین شرط اولیه، کمک بسیاری کند. وقتی استک بازی را محاسبه می‌کنید باید به میانگین آن و تصمیماتی که قرار است روی آن صورت گیرد، به خوبی توجه کنید.

ساده‌تر بگوییم: در بازی‌هایی که میزان استک کم است، باید شرط کمی را برای شروع در نظر بگیرید. اما اگر در تورنومنتی قرار دارید که استک سنگین دارد، می‌بایست شرط اولیه خود را بالا در نظر بگیرید.

سومین راه برای برنده‌شدن در تورنومنت پوکر: حضور در یک تورنومنت

حضور در تورنومنت پوکر
حضور در تورنومنت پوکر

داشتن ذهنی آرام و متمرکز برای شروع رقابت‌ها خیلی مهم است؛ اما این موضوع موقعی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که شما به مراحل انتهایی رسیده‌اید و زمان برگشت سرمایه فرا رسیده است.

در چنین زمانی باید تمام تمرکز و هدف شما روی همان بازی و میز باشد. اگر وسوسه شوید و بخواهید در تورنومنت‌های دیگر هم شرکت کنید، مطمئن باشید احتمال برنده‌شدن شما در مرحله پایانی، به‌طور چشمگیری کاهش پیدا می‌کند.

چهارمین راه برای برنده‌شدن در تورنومنت پوکر آنلاین: منتظرنماندن

آزموون و خطا در تورنومنت پوکر
آزموون و خطا در تورنومنت پوکر

 

در مسابقه آنلاین پوکر جایی برای تعلل و آزمون‌وخطا نیست. هرگاه در هر دور حس کردید دست خوبی به شما افتاده است، فورا ریز “Raise” کنید. این اشتباه بزرگی‌ست که منتظر افزایش شرط حریفان خود باشید. وقتی دست خوب دارید، به‌سرعت شرط را افزایش دهید تا حریفانتان در لاک دفاعی فرو بروند.

پنجمین راه برای برنده‌شدن در تورنومنت پوکر: حذف عوامل حواس‌پرتی

حذف عوامل حواس‌پرتی در تورنمنت
حذف عوامل حواس‌پرتی در تورنمنت

مسابقات پوکر، قوانین سفت‌وسختی از نظر رعایت مقررات داخل سالن دارند. این مقررات برای این است که حواس شرکت‌کنندگان به‌خوبی روی بازی و مسابقه باشد.

ازاین‌رو برای آن که بتوانید مثل یک پوکرباز حرفه‌ای، در یک تورنومنت پوکر افتخار کسب کنید، می‌بایست محیطی مثل محیط‌ مسابقات “WSOP” برای خود به‌وجود آورید.

چگونه؟ الان می‌گوییم.

محیطی که قرار است در آن قرار بگیرید تا تورنومنت پوکر آنلاین را شروع کنید، باید عاری از هرگونه عوامل حواس‌پرتی باشد.عواملی همچون :

  • تلویزیون روشن
  • موسیقی در حال پخش
  • اینترنت روشن
  • نوتیفیکیشن فعال
  • رفت‌وآمد اطرافیان
  • نوشیدن و آشامیدن
  • دریافت پیام و تماس

و بسیاری دیگر از عوامل می‌توانند به‌طور کامل حواس شما را از بازی پرت کنند. این موضوع مساوی‌ست با باخت شما.

پس کاری که در چنین شرایطی باید انجام دهید، حضوریافتن در مکانی‌ست که هیچ‌گونه عوامل حواس‌پرتی در آن وجود نداشته باشد. اگر می‌خواهید با خنده و خوش‌گذرانی تورنومنت پوکر را دنبال کنید، باید قول دهید که در زمان حذفتان همچنان لبخند روی لب‌هایتان باقی بماند!

ششمین راه برای برنده‌شدن در تورنومنت پوکر: بهره‌وری از زمان استراحت

بهره‌وری از زمان استراحت در تورنومنت
بهره‌وری از زمان استراحت در تورنومنت

پس از هر مسابقه‌ای، یک زمان استراحت به شرکت‌کنندگان داده می‌شود. این استراحت برای این است که بتوانید به ذهن و افکار خود استراحت دهید و برای ادامه مسابقه آماده شوید.

پس بدیهی‌ست که در این شرایط باید از محیطی که مدت‌ها در آن مستقر بودید، خارج شوید و به جسم و روح خود، هوای تازه‌ای هدیه دهید. پیشنهاد پرادومگ به شما این است که در چنین شرایطی، در فضای باز قدمی بزنید و تنفس عمیق داشته باشید.

بدترین کار ممکن در زمان استراحت این است که به‌سراغ گوشی بروید و پیام‌هایی که برایتان آمده را جواب دهید؛ یا به اینستاگرام بروید و پست‌ها را بالا پایین کنید. با چنین کاری، شما در دور بعدی تورنومنت پوکر مجبور خواهید بود به دوستانتان خبر شکستتان را مخابره کنید!

پس مثل حرفه‌ای‌ها بازی کنید و مثل آن‌ها از زمان‌های استراحتتان به بهترین شکل بهره ببرید.

تورنمنت های رایگان پوکر

تورنمنت های رایگان پوکر
تورنمنت های رایگان پوکر

علاوه‌بر تورنمنت‌های پولی، تورنمنت های رایگان پوکر هم در اینترنت یافت می‌شود. عموما این مسابقات از سطح بسیار پایینی برخوردار بوده و برای کسانی طراحی شده است که در بازی پوکر، به مهارت کافی نرسیده و آماتور هستند.

همچنین برخی از افراد به بازی پوکر به چشم یک سرگرمی نگاه می‌کنند. آن‌ها نمی‌خواهند از این طریق درآمدزایی داشته باشند یا سرمایه‌شان را از دست بدهند.

به‌همین‌منظور برای چنین افرادی، تورنمنت های رایگان پوکر طراحی شده تا آن‌ها هم بتوانند جو این مسابقات را تجربه کنند.

اگر اهل پوکر رایگان هستید، ما بخش انواع پوکر رایگان را در دو دقیقه بشناسید را مخصوص خودتان آماده کرده‌ایم. خواندنش را به‌هیچ‌وجه از دست ندهید.

قوانین تورنمنت پوکر

تورنمنت‌های پوکر دارای قواعد و قانون‌هایی هستند که باعث می‌شود این مسابقات به‌شکلی رسمی‌تر، سازمان‌یافته‌تر، منصفانه‌تر و حرفه‌ای‌تر برگزار شود.

در همین راستا ما مقاله‌ای را تحت عنوان قوانین سری مسابقات جهانی پوکر چیست؟ تنظیم کرده‌ایم تا شما با مطالعه آن بتوانید با قواعد و قانون‌های موجود در تورنومنت پوکر بیشتر آشنا شوید.

بهترین تورنومنت‌های پوکر در آمریکا

شمایی که علاقه زیادی به سایت‌های شرط بندی و بازی پوکر و تورنمنت پوکر آمریکا دارید، احتمالا فیلم‌های مسابقات پوکر را دیده‌اید. مسابقاتی که عموما در سالن‌های باشکوهی برگزار می‌شوند و چشم‌ها را به خود خیره می‌کنند.

بی‌شک در این فیلم‌ها، عده‌ای را می‌بینید که با صورتی مغموم و شکست‌خورده، سالن مسابقات را ترک می‌کنند و عده‌ای هم خود را خوشبخت‌ترین فرد روی زمین می‌دانند و بغل‌بغل اسکناس‌های دلار را با خود به بیرون از محل برگزاری مسابقات حمل می‌کنند.

اگر پیگیر اخبار پوکر و تاریخچه زندگی پوکربازان معروف دنیا بوده باشید، احتمالا نام برخی از تورنمنت‌های بزرگ پوکر را شنیده‌اید. تورنمنت‌هایی که یک‌تنه می‌توانند باعث شهرت و ثروت یک بازیکن شوند. در این بخش از مقالات پرادو مگ، به‌سراغ انواع تورنومنت پوکر رفته‌ایم.

احتمالا نام WSOP، WPT و سایر نام‌های اختصاری مسابقات پوکر را شنیده‌اید. در این بخش به شما خواهیم گفت که هر تورنومنت پوکر شامل چه مواردی‌ست و چه قوانینی دارد.

معرفی 3 تورنومنت پوکر آمریکا

تورنومنت پوکر همان محفلی‌ست که صاحب‌نامان عرصه پوکر در کنار جویای نام‌ها قرار می‌گیرند و رویداد درخشانی را به نمایش می‌گذارند. اگر به دنبال برترین تورنومنت پوکر ایالات متحده هستید، اجازه دهید نقشه‌ای را در این مقاله برای شما ترسیم کنیم.

در ادامه تشریح می‌کنیم و به شما بینشی در مورد آن‌چه که باعث شده پوکربازان دنیا آن‌ها را انتخاب کنند، ارائه خواهیم داد.

اگر به‌دنبال ثروتمندشدن در تورنمنت زنده هستید، این لیست تورنمنت‌های برتر پوکر ایالات متحده، مناسب برای حرفه‌ای‌ها و آماتورهای مشتاق، به‌اندازه‌ای‌ست که شما را در مسیر درست راهنمایی کند.

1. تورنمنت پوکر WSOP

چشمگیرترین مسابقات پوکر زنده در ایالات متحده، سری جهانی پوکر(WSOP) نام دارد که رویدادی سالانه است و از بیش از 60 تورنومنت پوکر تشکیل شده است. فستیوال مگا که بین آخر ماه مه و ابتدای ماه جولای برگزار می‌شود، یکی از برترین مسابقات پوکر ایالات متحده است.

هر رویداد WSOP یک دستبند ارائه می‌دهد که در طول سال‌ها این دستبند، مترادف با موفقیت شده است.

اگرچه برخی از دستبندها ممکن است از سایرین معتبرتر باشند، اما هرکسی که موفق به برنده‌شدن آن شده باشد، برای همیشه در بین بهترین‌های پوکر شناخته می‌شود. تورنومنت پوکر  WSOP در سال 1970 شروع شد؛

زمانی که گروهی از بهترین بازیکنان پوکر جهان تصمیم گرفتند یک قهرمان را تاج‌گذاری کنند. این گردهمایی سالانه که در ابتدا با رای‌گیری در Binion’s Horseshoe آغاز شد، به‌زودی به یک تورنومنت پوکر تبدیل و بعدها به‌عنوان رویداد اصلی شناخته شد.

از آن زمان تا به‌ حال، رویداد اصلی (Main Event) به بزرگترین تورنمنت در تقویم پوکر ایالات متحده تبدیل شده است. هر سال رویداد اصلی با مجموعه‌ای از رویدادهای جانبی همراه است که بین هزار دلار تا 1 میلیون دلار ورودی دارند.

این تورنمنت‌ها همه دستبندهایی را ارائه می‌دهند که بازیکنان فرصتی برای اثبات مهارت خود در هر نوع پوکر، از جمله: Texas Hold’em، Pot Limit Omaha، Stud، Draw و H.O.R.S.E را به‌دست ‌آورند.

2. تورنومنت پوکر WSOP-C: WSOP Circuit

تورنمنت پوکر

رویدادهای World Series of Poker Circuit که حاصل موفقیت WSOP است، اساسا نسخه‌های کوچک‌تری از جشنواره اصلی هستند. رویدادهای WSOP-C با انواع تورنمنت با Main Event در سرفصل زمان‌بندی، در مکان‌های مختلف سراسر آمریکا برگزار می‌شود.

در مجموع این تورنومنت های پوکر، دارای 21 توقف است؛ از جمله برخی از بهترین اتاق‌های پوکر زنده در ایالات متحده مانند Foxwoods و They Bicycle Casino. به بازیکنان برنده، حلقه‌های WSOP-C در یک رویداد داده می‌شود.

با تقلید از دستبندهایی که به برندگان WSOP داده می‌شود، حلقه‌ها اکنون به‌عنوان نماد موفقیت برای بسیاری از بازیکنان شناخته شده است.

اگرچه WSOP-C فاقد برخی از جذابیت‌های برادر بزرگترش است، اما همچنان برخی‌ها آن را یکی از برترین مسابقات پوکر ایالات متحده می‌دانند. دلیل این‌که این تورنومنت پوکر توسط تازه‌کارها و حرفه‌ای‌های مشتاق، دوست‌داشتنی جلوه می‌کند این است که پله‌ای‌ست برای افزایش مهارت یک بازیکن.

ورودی برای یک رویداد WSOP-C از 300 دلار تا 1000 دلار متغیر است و ساختارها به‌گونه‌ای هستند که افراد شاغل هم می‌توانند از این گردهمایی لذت ببرند؛ بدون آن‌که تاثیری روی کارشان بگذارد.

 

3. تورنومنت پوکر WPT

بازی پوکر

یکی از تورنمنت‌های پوکر ایالات متحده که به رونق جهانی پوکر کمک کرد، تور جهانی پوکر (WPT) است. این تورنومنت پوکر هنوز یکی از سازمان‌های برتر در صنعت است. WPT با تعداد انگشت‌شماری از مسابقات سطوح حرفه‌ای‌ شروع شد و سپس به ترکیبی از سطوح بالا، متوسط ​​و پایین تکامل یافت.

یکی از دلایل اصلی که WPT توجه عموم را به خود جلب کرد این است که این تورنومنت پوکر یکی از اولین تورنمنت‌های ایالات متحده بود که از تلویزیون زنده پخش شد. WPT توانست برنامه‌های بسیار سرگرم‌کننده‌ای را تولید کند که از تلویزیون ملی پخش می‌شد.

به میزبانی مایک‌سکستون و وینس‌ون‌پتن، در هر رویداد WPT  هزار دلاری، بهترین بازیکنان جهان برای جوایز بیش از یک میلیون دلاری به رقابت می‌پردازند.

پوکربازانی همچون گاس‌هنسن، دنیل‌نگرانو، مایک‌ماتوسو، جان‌جواندا و فیل‌آیوی به لطف تورنومنت پوکر WPT به نام‌های معروفی تبدیل شده‌اند.

امروزه WPT فقط یک تورنمنت برتر پوکر ایالات متحده نیست؛ بلکه با ورود به کشورهای مختلفی مانند بریتانیا، آفریقای جنوبی و قبرس، این تور اکنون به یک نیروگاه جهانی تبدیل شده است که به پوکربازان این فرصت را می‌دهد تا تورنمنت‌های با کیفیت بالا را با حداقل 3 هزار دلار بازی کنند.

قوانین تورنومنت پوکر آمریکا چیست؟ 5 قانون مهم

تورنومنت پوکر آمریکا

هر تورنومنت پوکر مجموعه قوانین خاص خود را دارد که بر بازی حاکم است. چه در مسابقات محلی خود بازی کنید و چه در مقدماتی صعود به WSOP باشید، قوانین مسابقات از قبل توسط مدیر مسابقات، آماده و برای عموم توزیع می‌شود.

قبل از این‌که در مسابقات تگزاس هولدم شرکت کنید، بسیار مهم است که قوانین محلی را از قبل بخوانید. این‌ها شما را با تمام قوانین استانداردی که در مسابقات اعمال می‌شوند، آشنا می‌کند.

در حالی که بسیاری از قوانین در سراسر مکان‌ها و TDها سازگار هستند، تغییرات جزئی همیشه وجود خواهد داشت و مهم است که بدانید این قوانین چگونه صادر می شوند.

انواع مختلف مسابقات، به‌عنوان مثال مسابقات Bounty، Heads-Up و Freezeout Poker Tournaments  همگی دارای قوانین متفاوتی هستند؛ لذا بسیار مهم است که بدانید دقیقا در چه نوع تورنومنت پوکری بازی می‌کنید.

در ادامه برخی از استانداردترین قوانینی که هنگام برگزاری بیشتر مسابقات تگزاس هولدم اعمال می‌شود، آورده شده است.

1.    هزینه‌های ورودی تورنومنت پوکر آنلاین و زنده

تمام هزینه‌های ورودی معمولا قبل از شروع بازی پرداخت می‌شوند. معمولا محل برگزاری‌ها برای تهیه میزها، دیلرها و اجرای بازی، هزینه‌ای بین 5 تا 10 درصد دریافت می‌کنند. این هم برای تورنومنت پوکر آنلاین و هم زنده صادق است.

2.    تخصیص صندلی

صندلی شما به‌طور تصادفی به شما اختصاص داده می‌شود. معمولا کارتی به شما داده می‌شود که شماره میز و صندلی شما روی آن نوشته شده است.

این جایگاه شماست تا زمانی که مدیر مسابقات، خلاف این را به شما بگوید. برخلاف بازی‌های نقدی، تا زمانی که میز شما «شکسته» نشود، صندلی‌ها تغییر نمی‌کنند؛ زیرا برخی‌ از بازیکنان حذف و باقی‌مانده‌ها ادغام می‌شوند.

3.    سطوح Blind

تفاوت تورنومنت پوکر با بازی‌های نقدی این است که در فواصل زمانی معین، Blindها افزایش می‌یابند.

  • این برای الزام بازی‌ست. معمولا می‌توانید برگه‌ای را دریافت کنید که به شما بگوید تعداد Blindها و برنامه افزایش Blindها چگونه خواهد بود.
  • به‌صورت آنلاین می‌توانید این اطلاعات را در لابی مسابقات پیدا کنید.
  • بهتر است قبل از بازی، با ساختار Blind آشنا شوید. اگر Blindها افزایش یابند و دیلر شما قبلا کارت‌ها را بریده باشد، بلایندها در دست بعدی افزایش خواهند یافت.

4.    توزیع

توزیع دقیقا همان‌طور که در یک بازی نقدی انجام می‌شود، در تورنمنت‌ها پیش می‌رود. دو بازیکن سمت چپ دکمه دیلر، Small Blind و Big Blind هستند. بعد از هر دست، دکمه به سمت چپ حرکت می‌کند. دکمه در دست اول کاملا تصادفی تعیین می‌شود.

5.    شکستن میز

در تورنومنت پوکر با حذف بازیکنان، مدیر مسابقات به ترتیب از پیش تعیین‌شده شروع به شکستن جداول خواهد کرد. اگر میز شما شکسته شود، به‌طور تصادفی به یک صندلی خالی در یکی از میزهای باقی‌مانده اختصاص داده می‌شوید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
X
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x