معرفی

مایکل میزراچی یک پوکرزاده‌ اصیل

مایکل میزراچی؛ یک پوکرزاده‌ی اصیل!

مایکل میزراچی با نام کامل مایکل دیوید میزراچی (Michael Mizrachi)، یکی از پوکربازان حرفه ای آمریکایی‌ست که تبار آمریکایی-عربی دارد. اگر فکر می‌کنید همیشه خانواده‌ها با قماربازی فرزندانشان مخالفند، سخت در اشتباهید.

 

مایکل میزراچی؛ یک پوکرزاده ی اصیل!

مایکل میزراچی یکی از پوکربازانی‌ست که در خانواده‌ای پوکرپرور چشم به جهان گشوده است! شاید جالب باشد بدانید که تقریبا تمام اعضای خانواده میزراچی از جمله مادر مایکل، همگی پوکربازند و برخی‌هایشان افتخارات بسیاری دارند. خود مایکل صاحب 5 دستبند مسابقات WSOP است.

اگر می‌خواهید در رابطه با این خانواده هیجان‌انگیز بیشتر بدانید، این مقاله از پرادو مگ را از دست ندهید و هرزمان خانواده‌تان با پوکر بازی شما مشکلی پیدا کردند، به‌سادگی می‌توانید این خانواده را مثال بزنید!

تولد و اوایل زندگی Michael Mizrachi (عكس بچگی)
تولد و اوایل زندگی Michael Mizrachi (عكس بچگی)

تولد و اوایل زندگی Michael Mizrachi

مایکل میزراچی در پنجم ژانویه سال 1981 در فلوریدا به دنیا آمد. او یک برادر دوقلو به‌نام اریک دارد که او هم در عرصه پوکر فعالیت می‌کند. کودکی او بسیار عجیب‌وغریب گذشت.

او از زمانی که قدرت تشخیص و شناخت محیط اطرافش را به‌دست آورد، بازی پوکر جزء جدایی‌ناپذیر زندگی‌شان بود. چشمش به هرکدام از اعضای خانواده که میفتاد، هرکدام به‌نحوی مشغول بازی پوکر بودند! حتی زمانی که برادر کوچک‌ترش به‌دنیا آمد، وضعیت برای او عجیب‌تر هم شد.

زیرا با به‌دنیاآمدن دنیل‌جی، مایکل و اریک هم به جمع پوکربازان خانواده میزراچی اضافه شده بودند و مایکل میزراچی به‌همراه خانواده‌اش، می‌توانستند به‌تنهایی «سری مسابقات پوکر میزراچی- یا MSOP» را برگزار کنند!

البته عضو کوچک خانواده، یعنی برادر کوچک‌تر مایکل میزراچی، به‌سرعت راهش را از بقیه جدا کرد و وارد عرصه موسیقی شد. دنیل‌جی، یکی از دی‌جی‌های مشهور آمریکاست که به دی‌جی میزراچی معروف است.

زبان عبری یکی از پوکربازان حرفه ای

شاید جالب باشد بدانید که مایکل میزراچی، این پوکر باز حرفه‌ای دنیای پوکر ، به زبان عبری مسلط است. دلیل این موضوع این است که پدر او، ازرا میزراچی، یک عراقی یهودی‌الاصل ‌است.

ازهمین‌رو، او به زبان عبری علاقه نشان داد و توانست آن را از بر شود. مایکل در دوران بچگی همچون بسیاری از کودکان، آرزوهای بزرگی در سر داست.

مایکل دوست داشت وقتی بزرگ می‌شود، یک پزشک شود، اما زندگی او به‌گونه‌ای چرخید که مایکل میزراچی سر از میزهای بازی پوکر دراورد و به یکی از عنوان‌داران این عرصه تبدیل شد.

موضوع زمانی جالب‌تر می‌شود که پسر بلندپرواز داستان ما که می‌خواست پزشک شود، تحصیل در کالج را رها کرد تا بتواند به‌صورت تمام‌وقت به بازی پوکر بپردازد.

قوانین بازی پوکر مانع فعالیت مایکل میزراچی شد
قوانین بازی پوکر مانع فعالیت مایکل میزراچی شد

قوانین بازی پوکر مانع فعالیت مایکل میزراچی شد

مایکل میزراچی از 13 سالگی در کنار برادرانش شروع به یادگیری بازی پوکر کرد. او به دلیل این که سنش کمتر از سن قانونی بود، اجازه نداشت در مسابقات حقیقی پوکر شرکت کند. به‌همین‌خاطر او به همراه برادرانش، بازی پوکر آنلاین را برای فعالیتش انتخاب کرد.

البته زمانی که او در سن نوجوانی بود، برادر بزرگترش، رابرت میزراچی، در مسابقات جهانی پوکر به‌صورت زنده و حقیقی شرکت می‌کرد و تمام تجربیاتش را در اختیار او می‌گذاشت.

او برای رسیدن به سن قانونی لحظه‌شماری می‌کرد تا بتواند خودش را در یک تورنمنت پوکر حقیقی محک بزند. سرانجام این اتفاق افتاد و مایکل میزراچی پس از رسیدن به سن قانونی، شرکت در مسابقات حقیقی پوکر را آغاز کرد.

ورود Michael Mizrachi به مسابقات جهانی پوکر
ورود Michael Mizrachi به مسابقات جهانی پوکر

ورود Michael Mizrachi به مسابقات جهانی پوکر

مایکل میزراچی باوجود تجربه‌ای که در مسابقات پوکر آنلاین داشت، اما ریسک نکرد و به‌مانند مادرش، با مسابقاتی سبک، پا به میدان واقعی گذاشت.

او میزهایی را انتخاب می‌کرد که نهایتا 20 دلار جایزه داشتند؛ اما رفته‌رفته جسارت پیدا کرد و به مسابقات سنگین‌تر رفت. تجربه او آن‌قدر زیاد شد که توانست در سن 24 سالگی رکورد فوق‌العاده‌ای را از خود به‌جای بگذارد.

او در سال 2005 در مسابقات WSOP رکورد هفت پایان پولی را در یک سال به‌دست آورد. در سال 2008 در سری جهانی پوکر، او در مسابقات قهرمانی جهانی Pot-Limit Omaha 10 هزار دلاری سوم شد. مایکل با تلاش و پشتکار فراوان، سرانجام توانست اولین دستبند خود را به‌دست آورد.

آیا مایکل میزراچی بهترین پوکر باز دنیا می‌شود؟

در سال 2010 مایکل میزراچی اولین دستبند خود را در مسابقات قهرمانی Poker Player به‌دست آورد. او با پشت سر گذاشتن Vladimir Shchemelev برنده 1 میلیون و 559 هزار دلار شد.

در همان سال که او موفق به کسب دریافت دستبند مسابقات جهانی پوکر شد، برادرش، رابرت میزراچی مقام پنجم را کسب کرد. مایکل در همان سال توانست در رویداد اصلی، برنده 2 میلیون و 300 هزار دلار شود. او توسط برنده نهایی، یعنی جاناتان دوهامبل حذف شد و به مقام پنجمی رسید.

عملکرد Michael Mizrachi در سال 2010 آن‌قدر حیرت‌آور بود که گوینده ESPN Poker او را با عنوان “The Year of The Grinder” صدا زد. از آن پس، همه به او لقب The Grinder دادند.

گرچه عده‌ای بر این باور بودند که سال 2010 سال مایکل بود، اما به دلیل تغییر سیستم امتیازدهی، فرانک کاسلا جایزه بهترین پوکرباز دنیا در سال 2010 را دریافت کرد.

مایکل میزراچی در مجموع 5 بار برنده دستبند طلا شده که به شرح زیر است:

  • برنده جایزه 1 میلیون و 559 هزار دلاری در تورنمنت The Poker Player’s Championship در سال 2010
  • برنده جایزه 336 هزار دلاری در تورنمنت No Limit Hold’em (Split Format) در سال 2011
  • برنده جایزه 1 میلیون و 450 هزار دلاری در تورنمنت The Poker Player’s Championship در سال 2012
  • برنده جایزه 1 میلیون و 239 هزار دلاری در تورنمنت The Poker Player’s Championship در سال 2018
  • برنده جایزه 142 هزار دلاری در تورنمنت Seven Card Stud Hi-Lo 8 or Better در سال 2019
عملکرد مایکل میزراچی در مسابقات WPT چگونه بود؟
عملکرد مایکل میزراچی در مسابقات WPT چگونه بود؟

عملکرد مایکل میزراچی در مسابقات WPT چگونه بود؟

در ژانویه 2005  مایکل در تور جهانی پوکر (WPT) در میزی که دنیل نگرانو و اسکاتی نگوین هم در آن حضور داشتند، پنجم شد. اما او یک ماه بعد، شگفت‌انگیز ظاهر شد.

مایکل جایزه 1 میلیون و 859 هزار دلاری نفر اول را درL.A. Poker Classic  به‌دست آورد و یک میز نهایی را با حضور تد فارست و اریک لیندگرن شکست داد. همچنین مایکل میزراچی مقام یازدهم (از 452 شرکت‌کننده) را در25000$ WPT Championship  کسب کرد.

نقش بازی پوکر در زندگی شخصی مایکل میزراچی
نقش بازی پوکر در زندگی شخصی مایکل میزراچی

نقش بازی پوکر در زندگی شخصی مایکل میزراچی

همان‌طور که مطلع شدید، مایکل در خانواده‌ای بزرگ شد که تمام اعضای آن پوکرباز بودند و شرایط برای یادگیری بازی پوکر و به‌مهارت‌رسیدن، مهیا بود.

او در بچگی دوست داشت دکتر شود، اما آن‌قدر شرایط خانوادگی و بازی پوکر بر او تاثیر گذاشت که درسش را در کالج، نیمه‌کاره رها کرد و به‌سمت علاقه‌اش یعنی شرکت در مسابقات جهانی پوکر رفت.

جالب است بدانید مایکل با همسرش Aidiliy Mizrachi در یکی از کازینو ها آشنا شد. مایکل در مسابقه‌ای که همسرش در آن شرکت کرده بود، نقش دیلر را داشت. آن‌ها صاحب 3 فرزند به نام‌های پائول ویلیام (نام پدربزرگش)، جوزف و جولی شدند.

مایکل میزراچی در سال 2016 به دلیل مسائلی که «آشتی‌ناپذیر» عنوان شده است، از همسرش جدا شد.

پوکر چیست؟

با خواندن زندگی‌نامه یکی از بهترین پوکربازان حرفه ای، احتمالا مشتاق شده‌اید تا قوانین بازی پوکر را یاد بگیرید.

ما در پرادو مگ آموزش‌های مختلفی را برای یادگیری بازی پوکر در نظر گرفته‌ایم که می‌توانید با توجه به سطح کیفی و تجربه‌تان در پوکر، آموزش‌های مختلف را از مبتدی تا حرفه‌ای دنبال کنید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
X
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x