پوکر

آموزش بازی پوکر اوماها

آموزش بازی پوکر اوماها برای پوکربازان مبتدی و حرفه‌ای‌

خانواده‌ی بزرگ پوکر را سبک‌های مختلفی تشکیل می‌دهند. این مدل‌ها گرچه در ریشه با یکدیگر مشابهند، اما تفاوت‌هایی دارند که باعث شده مدل‌های جدید و هیجان‌انگیز به‌وجود بیاید. از بین تمام مدل‌ها، یکی از آن‌ها باعث شده بازی پوکر غیرقابل پیش‌بینی‌تر و متنوع‌تر شود. افرادی که این سبک را بازی کرده‌اند، معتقدند شانس بردن در این بازی بیشتر بوده و به این راحتی‌ها بازنده محسوب نمی‌شوند. آن‌ها این سبک را برای جمع‌های دوستانه و فامیلی توصیه می‌کنند. وقتی از آن‌ها نام این سبک را پرسیدیم، آن‌ها گفتند «پوکر اوماها»! این مدل باعث شد ما در پرادومگ به فکر تنظیم مقاله‌ای تحت عنوان آموزش بازی پوکر اوماها بیفتیم تا بتوانیم کاربران را بیشتر و بیشتر با این بازی جذاب آشنا کنیم. فرقی نمی‌کند حرفه‌ای هستید یا مبتدی. مقاله آموزش بازی پوکر اوماها را طوری تنظیم کرده‌ایم که برای هر شخص با هر سطح دانش، بتواند مفید و کاربردی واقع شود.

آموزش بازی پوکر اوماها برای پوکربازان مبتدی و حرفه‌ای‌

آموزش بازی پوکر اوماها برای پوکربازان مبتدی و حرفه‌ای‌

نوشته های مشابه

بازی پوکر اوماها به افرادی که پیش‌زمینه‌ای از بازی پوکر تگزاس دارند، به‌مراتب راحت‌تر است. چرا؟ چون اکثر قوانین و قواعدی که می‌خواهیم در پوکر اوماها به شما یاد بدهیم، در بازی پوکر تگزاس وجود داشته و بازگو کردن آن می‌تواند در نحوه بازی پوکر اوماها تاثیر زیادی داشته باشد. از طرفی به بازی پوکر تگزاس، پوکر استاندارد هم می‌گویند. پس لازمه‌ی یادگیری بازی پوکر اوماها، یادگیری پوکر استاندارد است.

البته نگران نباشید! اگر تاکنون با قوانین پوکر آشنا نشده‌اید، ما در بخش قوانین بازی پوکر چیست؟ آموزش قدم به قدم بازی پوکر را برای‌تان شرح داده‌ایم. پس می‌توانید هرزمان که لازم داشتید، آن را مطالعه نمایید. همچنین در همین مقاله‌ سعی کرده‌ایم برخی از قواعد و قوانین بازی پوکر را مجددا برای‌تان بازگو کنیم.

پس چنانچه موافقید، شروع کنیم.

آموزش بازی پوکر اوماها به بیان ساده

آموزش بازی پوکر اوماها به بیان ساده

بازی پوکر یکی از محبوب‌ترین بازی‌های کارتی‌ است که باعث شده افراد متفاوت از اقشار مختلف به پای میزهای کازینو کشیده شوند. اینکه فکر کنیم بازی پوکر با پاسور همیشه با شانس و اقبال همراه بوده، تفکر اشتباهی‌ست. اگر این موضوع صحت داشت، نگارش مقاله‌ی آموزش بازی پوکر اوماها بیهوده می‌بود. تفکر درست در رابطه با بازی پوکر این ‌چنین است:

“به‌کارگیری آموخته‌ها همراه با مهارت در دست‌خوانی.” که البته در دل تمام این‌ها، عنصر تاثیرگذاری به‌نام «شانس» وجود دارد. چرا می‌گوییم صرفا شانس نمی‌تواند در این بازی تعیین‌کننده باشد؟ زیرا خواهید دید که ممکن است با وجود شانسِ خوبی که به شما رو کرده، باز هم مغلوب شوید که دلیلش فقط یک چیز می‌تواند باشد: نداشتن دانش کافی. اینجاست که اهمیت تجربه و نحوه بازی پوکر مشخص می‌شود.

پس با پرادومگ همراه باشید تا حتی اگر شانس خوبی هم نداشتید، بتوانید برنده‌ی بازی شوید.

قوانین بازی پوکر اوماها

قوانین بازی پوکر اوماها

همانطور که در مقدمه گفتیم، قوانین بازی پوکر اوماها مشابه بازی پوکر تگزاس بوده و فقط در برخی موارد جزئی با یکدیگر متفاوتند. آموزش بازی پوکر اوماها را با ارزش کارت‌ها شروع می‌کنیم. در این بازی، کارت‌ آس دارای بیشترین ارزش بوده و پس از آن کارت شاه است که بیشترین ارزش را از آن خود می‌کند. به همین ترتیب کارت‌ها ارزش‌گذاری می‌شوند تا برسیم به کارت شماره 2 که دارای کمترین ارزش است.

پس از یادگیری ارزش‌ها، به‌سراغ دست‌ها می‌رویم. مهم‌ترین نکته در بازی پوکر اوماها یادگیری دست‌هاست. زیرا در بازی پوکر کسی برنده محسوب می‌شود که قوی‌ترین دست را بسازد.

دست‌ها در آموزش بازی پوکر اوماها

دست‌ها در آموزش بازی پوکر اوماها

دست‌ها چگونه درست می‌شوند؟ دیلر یا کارت‌پخش‌کن به هر بازیکن 4عدد کارت می‌دهد و تعداد 5 کارت روی میز قرار می‌گیرد (نحوه‌ی قرارگرفتن کارت‌ها روی میز را در ادامه توضیح خواهیم داد).

از بین 4 کارتی که در دست دارید می‌توانید 2 تا از آن‌ها را انتخاب کنید. این 2 کارت را با 3 کارت از 5 کارت روی میز ترکیب کرده و بهترین دست خود را می‌سازید. همه‌ی این‌ها می‌بایست بدون نشون‌دادن دست انجام شود. اما چه دست‌هایی می‌توان ساخت؟

به طور کل 10 الگو می‌توان برای دست‌ها انتخاب کرد که در ادامه به ترتیب ارزش‌گذاری برای‌تان آورده‌ایم:

یک: رویال فلاش(Royal Flush) بهترین دست در پوکر بوده و با ساختن چنین دستی، برد شما حتمی خواهد بود که این دست ترکیب 10 تا آس از یک خال است.

دو: استریت فلاش(Straight Flush) ترکیب 5 کارت پشت هم از یک خال است.

سه: چهار کارت مشابه(Four Of a Kind) زمانی که 4 کارت مشابه وجود داشته باشد.

چهار: فول هاوس (Full House) زمانی که 3 کارت از یک گروه و 2 کارت از گروه دیگر باشد.

پنج: فلاش (Flush) ترکیب 5 کارت از یک خال.

شش: استریت (Straight) ترکیب 5 کارت پشت سر هم.

هفت: سه کارت مشابه (Three of a Kind) 3 کارت مشابه و 2 کارت غیرمشابه

هشت: دو جفت (Two-Pair) 2 گروه کارت مشابه.

نه: یک جفت (One-Pair) 2 کارت مشابه.

ده: های‌کارت (High Card) 5 کارت غیر مرتبط که ضعیف‌ترین دست در پوکر است.

اکنون که با دست‌ها آشنا شدید، آموزش بازی پوکر اوماها را پیش می‌بریم.

آشنایی بیشتر با بازی پوکر اوماها

آشنایی بیشتر با بازی پوکر اوماها

تعداد بازیکنان در پوکر اوماها بین 2 تا 9 نفر بوده و اگر به‌دنبال آموزش پوکر دو نفره هستید، آموزش بازی پوکر اوماها می‌تواند بسیار مناسب‌تان باشد. پس از مشخص‌شدن تعداد بازیکنان در بازی، دیلر شروع به پخش‌کردن کارت‌ها می‌کند. چرخش بازی در پوکر در جهت عقربه‌های ساعت است. یعنی دیلر اول از همه به بازیکن سمت چپ خودش کارت می‌دهد. به اولین بازیکن سمت چپ دیلر Small Blind و به دومین بازیکن سمت چپ دیلر Big Blind می‌گویند.

توجه داشته باشید که بازی پوکر، واژه‌نامه و دیکشنری خاص خودش را داشته و برای بازی‌کردن می‌بایست با اصطلاحات این بازی آشنا بود. لذا ما در مقاله‌ی یادگیری تمام اصطلاحات پوکر به صورت ساده و روان  هر اصطلاحی که نیاز بوده را برای‌تان تعریف کرده‌ایم تا برای ادامه آموزش بازی پوکر اوماها مشکلی نداشته باشید.

بازی پوکر اوماها از چند دور تشکیل شده که در هر دور، تصمیمات مختص به آن گرفته می‌شود. این دورها عبارتند از : پیش‌فلاپ(Pre-Flop)، فلاپ(Flop)، ترن(Turn)، ریور (River) و روکردن دست‌ها (Showdown). در پیش‌فلاپ، دیلر دو کارت از مجموع 52 کارت را می‌سوزاند و سپس چهار کارت به هر بازیکن می‌دهد. در فلاپ، دیلر یکی دیگر از کارت‌هایش را می‌سوزاند و سه کارت روی میز قرار می‌دهد؛ طوری که تمام بازیکنان بتوانند ببینند.

سپس در دورهای ترن و ریور، مجددا دیلر یکی از کارت‌هایش را می‌سوزاند و یک کارت روی میز قرار می‌دهد. مجموع کارت‌های روی میز باید به عدد پنج برسد. به پنج کارتی که روی میز قرار می‌گیرد، کارت‌های عمومی یا Community Cards می‌گویند. در نهایت در دور Showdown، بازیکن‌ها باید دست‌هایشان را نشان دهند تا برنده مشخص شود. لازم به ذکر است که هر کدام از این دورها تصمیمات به‌خصوصی دارند، مثل : Raise, Call, Fold,…

ما در مقاله‌ی چگونه در پوکر تگزاس برنده شویم؟ به‌طور مفصل این دورها و تصمیمات را توضیح داده‌ایم و با خواندن آن، می‌توانید با آموزش کامل بازی پوکر آشنا شوید.

آموزش بازی پوکر اوماها با آموزش بازی پوکر هولدم چه تفاوتی دارد؟

آموزش بازی پوکر اوماها با آموزش بازی پوکر هولدم چه تفاوتی دارد؟

بازی پوکر اوماها با بازی پوکر هولدم تفاوت زیادی ندارد. بزرگترین تفاوت آن‌ها در تعداد کارت‌هایی‌ست که دیلر به بازیکنان می‌دهد. در بازی پوکر تگزاس تعداد کارت‌هایی که به بازیکنان داده می‌شود 2 عدد بوده و همانطور که در آموزش بازی پوکر اوماها به شما گفتیم، تعداد کارت‌های بازیکنان 4 عدد است.

همین تفاوت کوچک در بازی، تفاوت بزرگی را در حین بازی رقم می‌زند. زیرا هرچه تعداد کارت‌های دست‌تان بیشتر باشد، تنوع بیشتر بوده و پیش‌بینی برنده‌شدن سخت‌تر می‌شود. مثلا در بازی پوکر اوماها ممکن است تا در دور ترن، دستی به شما افتاده باشد که زیاد قوی نباشد ولی در دور ریور کارتی رو می‌شود که دست شما را به دست برنده تبدیل می‌کند (عکس این موضوع هم صادق است). اما در پوکر تگزاس این احتمال کمتر وجود دارد.

زیرا تعداد کارت‌های در دست کمتر بوده و اگر کسی تا دور ترن دست بازنده را داشته باشد، احتمالش کم است که در دور ریور دست برنده به او بیفتد. به‌همین منظور، فولد در بازی پوکر تگزاس بیشتر از پوکر اوماهاست.

یک نوع دیگر از بازی پوکر وجود داشته که به آن پوکر پنج کارتی می‌گویند. در این بازی، همانطور که از اسمش پیداست، تعداد کارت‌های بازیکنان 5 عدد است.

اگر مشتاقید تا درباره بازی پوکر پنج کارتی بیشتر بدانید، بخش آموزش بازی پوکر پنج کارتی در 5 دقیقه را مطالعه نمایید.

دانلود بازی پوکر اوماها

دانلود بازی پوکر اوماها

پس از یادگیری بازی پوکر اوماها، نوبت به بازی‌کردن می‌رسد. سعی کرده‌ایم تمامی تکنیک های بازی پوکر اوماها و سایر مقالاتی که در پرادومگ به آن اشاره کردیم، چگونگی بازی پوکر را به شما یاد دهیم. اما اگر می‌خواهید مهارت و تبحر پیدا کنید، باید وارد میدان شوید. تا زمانی‌که بازی واقعی را شروع نکنید، نمی‌توانید با خیلی از نکات و ریزه‌کاری‌ها آشنا شوید.

چاره چیست؟ برای آنکه بتوانید تمام آموزش بازی پوکر اوماها را پیاده کنید، پس از پیدا کردن معتبرترین سایت پوکر آنلاین در آن ثبت نام کرده و از بازی آنلاین خود لذت ببرید. همچنین می‌توانید برای اینکه تجربه بیشتری پیدا کنید و نگران از دست رفتن دارایی‌هایتان هم نباشید، نسخه‌های رایگان پوکر آنلاین را دانلود کنید و لذت ببرید.

ما علاوه‌بر آموزش پوکر با پاسور، آموزش بازی‌های کارتی دیگر، از جمله بازی بلک جک را هم در پرادومگ داریم. چنانچه مایلید تا از این آموزش‌ بهره ببرید، به مقاله‌‌ی بازی بلک جک یا بیست و یک چیست؟ رجوع فرمایید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
X
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x