معرفی

معرفی جاستین بونومو Justin Bonomo ملقب به ZeeJustin

جاستین بونومو؛ کودکی قهرمان که متهم به تقلب شد

 جاستین بونومو Justin Bonomo پوکرباز مطرح دنیا، زندگی به‌شدت جذابی داشته است. او در کودکی و به کمک پدرش با بازی‌های کارتی آشنا و سپس به آن‌ها علاقه‌مند شد.

بزرگ‌شدن در یک محیط مرفه و سپس تبدیل‌شدن به یک پوکرباز پردرآمد، نشان می‌دهد که بخت‌واقبال جاستین بونومو به رفاه گره خورده است.

جاستین بونومو کودکی قهرمان که متهم به تقلب شد
جاستین بونومو کودکی قهرمان که متهم به تقلب شد

 

اما نمی‌توان از این موضوع گذشت که او در برخی مسابقات، متهم به تقلب شد. آیا این اتهامات به‌حق بوده یا دشمنان Justin Bonomo سعی در تخریب او داشته‌اند؟ در ادامه، به تمام این موارد اشاره خواهیم کرد.

جاستین بونومو ملقب به ZeeJustin
جاستین بونومو ملقب به ZeeJustin

جاستین بونومو؛ ملقب به ZeeJustin

سبک جدید و مدرن جاستین بونومو در بازی پوکر، او را نسبت به همتایان خودش متمایز کرده است. علاقه‌مندان به پوکر به او لقب ZeeJustin داده‌اند.

گرچه بسیاری از پوکربازان مطرح دنیا از شرایط سختی توانستند خودشان را بالا بکشند، اما او به‌دلیل وضع مالی خوب پدرش، هیچ‌گاه دغدغه مالی نداشت و کمک‌های پدرش سبب شد تا از همان کودکی، با شرط‌های بالا بازی‌هایش را پیش بگیرد.

جاستین بونومو در سال 1985 و در ویرجینیا متولد شد. پدر او که یکی از پوکربازان باسابقه بوده، مشوق اصلی جاستین بونومو در این مسیر است.

بزرگ‌شدن در خانه‌ای که مراسم‌ها و جشن‌هایش با کارت‌بازی همراه بود، سبب شد تا پسر داستان ما از همان کودکی نسبت به یادگیری بازی‌های کارتی علاقه نشان دهد.

دوران کودکی متفاوت Justin Bonomo

اگر از شما بپرسیم در دوران کودکی چه می‌کردید، چه جوابی دارید؟ این که بگوییم جاستین بونومو Justin Bonomo از 5 سالگی شروع به کارت‌بازی کرد و در 9 سالگی وارد مسابقات شد چه نظری خواهید داشت؟

جالب است بدانید که او فقط به‌دلیل علاقه و سرگرمی وارد این عرصه شد و به هیچ پولی نیاز نداشت. هر مبلغی که برای شرط‌بندی نیاز داشت، پدرش در اختیارش می‌گذاشت.

او در 9 سالگی بازی The Gathering را شروع و در 12 سالگی به‌صورت آنلاین در مسابقات مجیک شرکت کرد. مسابقات مجیک درآمد خاصی را برایش به‌همراه نداشت؛

اما همین بازی توانست زمینه‌ساز ورود جاستین به بازی‌های پوکر شود. نکته جالب درخصوص جاستین و خانواده‌اش این است که کمتر خانواده‌ای را می‌توان پیدا کرد که راه‌ و روش بازی پوکر را به فرزندشان آموزش دهند.

خانواده جاستین با درس او زیاد مشکل نداشتند و اختیار زندگی فرزندشان را به‌دست او سپرده بودند.  لذا برخلاف بسیاری از خانواده‌ها که ترس دارند که مبادا فرزندانشان در راه قمار قرار گیرند، جاستین با پشتوانه و حمایت پدرش در مسابقات حاضر شد.

علاقه او به پوکر آن‌قدر زیاد بود که حتی در حین مسابقات مجیک، مسابقات پوکر را از تلویزیون تماشا می‌کرد.

او بیشتر در مسابقات آنلاین شرکت می‌کرد و کمتر پیش می‌آمد که بخواهد به‌صورت حضوری خودش را محک بزند. البته برای شخصی مثل جاستین بونومو در آن سن و سال دشوار بود که بخواهد با افراد بزرگ‌سال دور یک میز بنشیند.

لذا تمام فعالیت حرفه‌ای‌اش تا 19 سالگی خلاصه می‌شد در پوکر آنلاین. اگر می‌خواهید در بازی پوکر آنلاین، کسی را الگوی خود قرار دهید، جاستین بونومو بهترین شخص خواهد بود.

اما در 19 سالگی به‌یکباره همه‌چیز تغییر کرد…

مسابقات پوکر و جاستین بونومو
مسابقات پوکر و جاستین بونومو

اولین‌هایی که به نام جاستین بونومو رقم خورد

باید قبول کرد که جاستین یک بچه خارق‌العاده بود. استعداد کم‌نظیرش در بازی پوکر، باعث شد تا او اولین نوجوانی باشد که به‌خاطر نبوغش در برنامه EPT French Open شرکت می‌کند.

همان‌طور که در بخش قبلی به آن پرداختیم،  Justin Bonomo تمام فعالیتش در مسابقات آنلاین خلاصه می‌شد. اگر می‌خواست پوکر واقعی را تجربه کند، از میزی که پدرش در اختیارش گذاشته بود استفاده می‌کرد.

اما سرانجام در 19 سالگی جاستین تصمیم گرفت تا برای اولین‌بار در یک مسابقه واقعی حضور پیدا کند. او تصمیم گرفت اولین تجربه مسابقات حضوری‌اش، مسابقه‌ای در فرانسه باشد.

جاستین در آن مسابقات از همه کوچک‌تر بود و این موضوع باعث نشد که نتیجه‌ای خیلی بد نصیبش شود؛ برعکس او توانست با سن کمش همه را حیرت‌زده کند. جاستین در اولین حضورش و با وجود سن کمش موفق شد به رتبه چهارم مسابقات دست پیدا کند.

این موفقیت او در مسابقات فرانسه سبب شد تا بیش از پیش، نگاه‌ها به سمت او روانه شود. جاستین در کارنامه کاری‌اش، یک «اولین» باارزش دیگر هم دارد. او موفق شد اولین نفری باشد که در مسابقات No Limit Hold’em Dream Team Championship در سال 2008 به مقام قهرمانی می‌رسد.

افتخارات چندین میلیونی جاستین بونومو در مسابقات پوکر
افتخارات چندین میلیونی جاستین بونومو در مسابقات پوکر

افتخارات چندین میلیونی جاستین بونومو در مسابقات پوکر

قهرمانی‌ها و موفقیت‌ها یکی پس از دیگری از راه رسیدند. او در سال 2014 در یک مسابقه دیگر شرکت کرد و توانست همه را انگشت‌به‌دهان بگذارد! او در این مسابقه توانست به مقام اول برسد و جایزه 450 هزار دلاری کسب کند.

جاستین بونومو در حالی توانست به این موفقیت دست پیدا کند که بانکرولش را با 1500 دلار آغاز کرده بود. یکی از دلایلی که سبب شد تا در این مسابقه بیش از هروقت دیگری شناخته شود این بود که او برای رسیدن به مقام اول، راه بسیار سختی را داشت.

او در این مسابقه تمام قهرمانان پوکر را شکست داده بود.

اما نقطه عطف زندگی حرفه‌ای Justin Bonomo ، سال 2018 بود. او در این سال توانست در مسابقات WSOP به مقام دوم برسد و دستبند نقره‌ای به همراه 10 میلیون دلار را از آن خود کند.

در همان سال و چندماه پس از مسابقات WSOP، او در یک مسابقه بدون لیمیت شرکت کرد و توانست به رتبه اول برسد. جاستین بونومو در این تورنمنت پوکر توانست جایزه 5 میلیون دلاری را از آن خود کند.

اوج او زمانی بود که توانست در مسابقات Big One For One Drop قهرمان شود. او در این تورنمنت با شکست دنیل نگرانو، قهرمان نامی پوکر، موفق شد به رتبه اول دست پیدا کند. جایزه‌ای که او در ازای این رقابت کسب کرد، مبلغی نزدیک به 10 میلیون دلار بود.

جاستین بونومو و کارت بازی
جاستین بونومو و کارت بازی

آیا جاستین بونومو در مسابقاتش تقلب کرده بود؟

حاشیه‌ای که زندگی حرفه‌ای جاستین بونومو را تحت شعاع قرار داد، بحث تقلبی بود که دامان او را گرفت. در سال 2006 سایت Party Poker جاستین را زیر ذره‌بین قرار داد.

این سایت، جاستین را متهم به استفاده از نوعی نرم‌افزار کرد تا بتواند با چندین حساب مختلف در مسابقات آنلاین شرکت کند. پس از مطرح‌شدن این موضوع، سایت پارتی‌پوکر مبلغی حدود 100 هزار دلار از حساب کاربری برداشت کرد.

پولی که جاستین یک هفته قبلش در مسابقات Big Sunday برنده شده بود.

حاشیه‌هایی که به‌وجود آمد، سرانجام باعث شد  Justin Bonomo در یک بیانیه رسمی، از مخاطبانش عذرخواهی کند؛ اما او همچنان معتقد بود که سایت پارتی‌پوکر مسئولیت این موضوع را باید برعهده داشته باشد.

اما هیچ‌کدام از این حاشیه‌ها باعث نشد تا ذره‌ای از توانایی‌های او زیر سوال برود. جاستین قهرمان پوکر نوین است و استعدادش در این بازی، از همان کودکی همه را شگفت‌زده کرده بود.

اگر شما هم می‌خواهید در مسیر جاستین بونومو قرار بگیرید و با پوکر آنلاین به موفقیت‌های چشم‌گیر دست پیدا کنید، به شما توصیه می‌کنیم در ابتدا، راه‌کارهای موفقیت در بازی پوکر را بشناسید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
X
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x