سایت پوکرآموزش پوکرپوکر

مسابقات پوکر چیست و چگونه کار می‌کنند؟

Contents

مقاله آموزشی در زمینه مسابقات پوکر چیست و چگونه کار می کند ؟

باید قبول کنیم که برگزاری مسابقات در یک حوزه خاص، جذابیت و هیجان متفاوتی به آن می‌بخشد. شاید خیلی‌ها به دیدن رویدادهای ورزشی علاقه نداشته باشند، اما وقتی در قالب المپیک برگزار می‌شود، جذابیت پیدا می‌کند؛

به‌طور مثال خیلی‌ها مسابقات کاراته، تکواندو، دو و میدانی، شمشیرزنی و این قبیل رشته‌ها را نگاه نمی‌کنند؛ اما وقتی در بستر المپیک برگزار می‌شوند، رنگ و بوی تازه‌ای به خود می‌گیرند و هواخواهان میلیونی پیدا می‌کنند.

حتی این موضوع در مسابقات محلی هم صادق است. خیلی وقت‌ها توی کوچه بازی می‌کردیم و فقط تعداد کمی به آن توجه می‌کردند. اما وقتی که مسابقات محلی برگزار می‌شد، چشم همه همسایگان به آن دوخته می‌شد.

مسابقات پوکر هم به همین شکل است. خیلی‌ها شاید به پوکر علاقه داشته باشند و خیلی‌ها هم نه؛ اما زمانی که مسابقات پوکر در قالب یک رویداد رسمی برگزار می‌شوند، همه را تهییج می‌کنند. راستی؛ این تورنمنت‌های پوکر چگونه برگزار می‌شوند؟

مسابقات پوکر چیست و چگونه کار می‌کنند؟

مسابقات پوکر چیست ؟ در حال حاضر رایج‌ترین روشی‌ست که مردم به‌وسیله آن، بازی پوکر را تجربه می‌کنند. تورنمنت‌های پوکر با بازی‌های نقدی تفاوت دارند؛

زیرا هر بازیکن مبلغی را پرداخت و سپس برای بردن بخشی از جایزه، رقابت می‌کند. در طول رویداد، سطوح بلایندها به‌طور پیوسته در فواصل منظم افزایش می‌یابند. مسابقات پوکر رسما زمانی به پایان می‌رسند که یک بازیکن تمام ژتون‌ها را داشته باشد و برنده اعلام شود.

اکنون همراه با پرادو مگ بیایید تا هر ویژگی و مراحل مسابقه‌های پوکر را از ابتدا تا انتها بررسی کنید. بی‌شک اطلاعات حیرت‌آوری به‌دست خواهید آورد که می‌توانید آن را با دوستان پوکرباز خود به‌اشتراک بگذارید.

 

مسابقات پوکر چه تفاوتی با بازی‌های نقدی دارند؟

در بازی‌های نقدی، ژتون‌ها نشان‌دهنده پول واقعی هستند. بنابراین در صورت برد، هر ژتون وارد سرمایه واقعی شما می‌شود و در صورت باخت، از سرمایه‌تان خارج خواهد شد.

اما در تورنمنت‌ها، هزینه ورودی مشخصی وجود دارد که پرداخت می‌شود و مهم نیست که چه باشد؛ این بیشترین پولی‌ست که می‌توانید در طول رویداد از دست بدهید.

بازیکنان در مسابقات پوکر برای برنده‌شدن بخشی از جوایز که از تمام هزینه‌های ورودی تشکیل شده است، رقابت می‌کنند. در مسابقات پوکر، ژتون‌ها فقط نقش تعیین‌کننده جایگاه را دارند و به پول واقعی تبدیل نمی‌شوند.

هزینه ورود به مسابقات پوکر چگونه است؟

 

پوکر چیست

هر تورنمنت پوکر دارای یک مبلغ ورودی‌ست که برای همه بازیکنان یکسان است. استخر جایزه و هزینه محل برگزاری، هر دو در قالب یک هزینه گنجانده شده است. به‌طور مثال اگر قسمت جایزه 50 دلار و هزینه محل برگزاری 5 دلار باشد، هزینه ورودی 50+5 دلار اعلام می‌شود.

 

 

تفاوت بین مسابقات Freezeout، Rebuy و Reentry چیست؟

 

سایت پوکر

 

سه روش معمول وجود دارد که به هزینه ورودی مسابقات پوکر ساختار می‌دهد:

1-   Freezeout

به این معنی‌ست که هر بازیکن فقط می‌تواند یک بار خرید کند. وقتی ژتون‌های بازیکن تمام شود، مسابقه او به پایان می‌رسد. این رایج‌ترین نوع مسابقات پوکر است.

2-   Rebuy

خرید مجدد به این معنی‌ست که در شروع یک تورنمنت، یک دوره زمانی مشخص وجود دارد که در آن بازیکنان در صورتی که ژتون‌هایشان از سطح مشخصی کمتر شود، می‌توانند ژتون‌های بیشتری خریداری کنند. هزینه خرید مجدد معمولا برابر با هزینه ورودی‌ست، منهای پول جمع‌آوری‌شده.

3-   Reentry Tournaments

تورنمنت بازگشت مجدد، مشابه همان خرید مجدد است، با این تفاوت که یک بازیکن باید قبل از خرید مجدد حذف شود. همچنین بازیکنان نمی‌توانند صندلی خود را حفظ کنند. در عوض، به‌گونه‌ای رفتار می‌شود که گویا یک خرید اولیه است و بازیکن دوباره روی میز دیگری می‌نشیند.

Add-On چیست؟

در رویدادهای Rebuy، معمولا تعداد مشخصی ژتون اضافی در پایان دوره Rebuy به بازیکنان ارائه می‌شود. این به‌عنوان یک افزودنی شناخته می‌شود که عموما هزینه ورودی کامل دارد.

جوایز مسابقات پوکر چگونه پرداخت می‌شود؟

هر تورنمنت روش مشخصی دارد که در آن استخر پول را تقسیم می‌کنند. تقریبا تمام ساختارهای پرداخت مسابقات، بسیار سنگین هستند. به عبارت دیگر، چند مکان برتر معمولا سهم بیشتری از استخر جایزه را به خود اختصاص می‌دهند.

پوکر

یک ساختار پرداخت معمولی چگونه است؟

اکثر بازیکنان حاضر در هر تورنمنت پوکر در  سایت پوکر چیزی برنده نمی‌شوند. تعداد بازیکنانی که در یک رویداد، پول نقد به‌دست می‌آورند متفاوت است. اتاق‌های پوکر معمولا جوایز را بین 10 تا 30 درصد شرکت‌کنندگان تقسیم می‌کنند. به ساختار معمول زیر در مسابقات پوکر توجه کنید:

  • اگر ورودی 4-2 نفر باشد، 100% جایزه به نفر اول می‌رسد.
  • اگر ورودی 7-5 نفر باشد، 65% جایزه به نفر اول و 35% به نفر دوم می‌رسد.
  • اگر ورودی 12-8 نفر باشد، 50% جایزه به نفر اول، 30% به نفر دوم و 20% به نفر سوم می‌رسد.
  • اگر ورودی 18-13 نفر باشد، 40% جایزه به نفر اول، 30% به نفر دوم، 20% به نفر سوم و 10% به نفر چهارم می‌رسد.
  • اگر ورودی 27-19 نفر باشد، 40% جایزه به نفر اول، 23% به نفر دوم، 16% به نفر سوم، 12% به نفر چهارم و 9% به نفر پنجم می‌رسد.
  • اگر ورودی 36-28 نفر باشد، 33% جایزه به نفر اول، 20% به نفر دوم، 15% به نفر سوم، 11% به نفر چهارم، 8% به نفر پنجم، 7% به نفر ششم و 6% به نفر هفتم می‌رسد.
  • اگر ورودی 50-37 نفر باشد، 29% جایزه به نفر اول، 18% به نفر دوم، 13% به نفر سوم، 10% به نفر چهارم، 8% به نفر پنجم، 7% به نفر ششم، 6% به نفر هفتم، 5% به نفر هشتم و 4% به نفر نهم می‌رسد.

 

استخر جایزه نهایی چه زمانی تاسیس می‌شود؟

  • در مسابقات پوکر Freezeout، جایزه نهایی پس از پایان دوره اولیه ایجاد می‌شود. گاهی اوقات ورودی‌ها در شروع اولین معامله بسته می‌شوند و گاهی اوقات یک دوره زمانی مشخص وجود دارد که بازیکنان می‌توانند در رویداد شرکت کنند.
  • در مسابقات پوکر Rebuys، جایزه نهایی تا پایان دوره خرید مجدد مشخص نیست. استخر جوایز نهایی همیشه بسیار بیشتر از ابتدای یک تورنمنت Rebuys خواهد بود.

 

در مسابقات پوکر برنده چگونه مشخص می‌شود؟

برنده یک تورنمنت پوکر زمانی مشخص می‌شود که فقط یک بازیکن تمام ژتون‌ها را داشته باشد. آخرین مرحله، قبل از پایان زمانی‌ست که دو بازیکن با “Heads-up” مبارزه می‌کنند.

مسابقات پوکر تضمین‌شده (GTD) چیست؟

 

تورنمنت‌های تضمینی دارای حداقل جایزه تعیین‌شده، قبل از مسابقه هستند. این بدان‌معناست که اگر خریدهای کافی برای جمع‌کردن مبلغ تضمین‌شده وجود نداشته باشد، چیزی به نام «همپوشانی» به‌وجود خواهد آمد.

همپوشانی به این معنی‌ست که مسابقات پوکر اساسا به‌گونه‌ای آغاز می‌شوند که گویی چندین نفر از قبل حذف شده‌اند.

با این حال، اتاق‌های پوکر دقیقا می‌دانند که چه تعداد از افراد تمایل دارند برای یک تورنمنت خاص ثبت ‌نام کنند؛ بنابراین ضمانت‌هایی را بر اساس استخر جوایز معمول ارائه می‌دهند.

لذا همپوشانی‌ها نادر هستند و اصطلاح تضمین‌شده عملا فقط یک حقه برای جذب بازیکنان بیشتر است. با این حال دانستن تضمین یک تورنمنت خاص، ابزار خوبی برای بازیکنان حرفه‌ای‌ست تا در برنامه‌ریزی بازی خود از آن استفاده کنند.

مسابقات پوکر در عربستان واقعیت دارد؟

 

همان‌طور که فیلم مسابقات پوکر در عربستان هم موجود است، چنین رویدادی واقعیت دارد!

از آیین‌های قدیمی و منحصربه‌فرد نوشیدن قهوه و چای گرفته تا دستورالعمل‌های غذایی شگفت‌انگیز و تکنیک‌های قالی‌بافی شرقی، فرهنگ عرب سنت‌های شگفت‌انگیزی دارد که از نسلی به نسل دیگر منتقل شده است.

یکی دیگر از سنت‌های باستانی جالب و در عین حال جذاب آن‌ها، بازی بالوت است؛ بازی قدیمی با ورق که شبیه بازی پوکر در سراسر جهان است.

چیزی که این بازی را منحصربه‌فردتر و جذاب‌تر می‌کند، این واقعیت است که مردم عرب قرن‌هاست که علی‌رغم قوانین پوکر بسیار محدودکننده قمار در جهان عرب و اسلام، آن را پذیرفته‌اند.

حتی بیشتر از آن، عربستان سعودی در تلاش برای گسترش بیشتر فرهنگ این بازی در جهان عرب و همچنین تشویق دوستانه و گرد هم‌آوردن کشورهای عربی، میزبانی مسابقات قهرمانی بالوت را در پایتخت خود، ریاض، آغاز کرده است.

این قهرمانی در خارج از جهان عرب سرفصل‌های زیادی ندارد، اما آخرین رویداد آن، بحث و جدل‌های فضای مجازی را برانگیخت. این تغییر رویکرد نشان‌دهنده آن است که برگزاری مسابقات پوکر به میزبانی عربستان سعودی در عصر حاضر، به یک واقعیت تبدیل خواهد شد.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
X
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x